Apostolat Maryjny - Parafia Matki Bożej Różańcowej w Moszczenicy Śląskiej

Msze św. niedzielne:
7.00, 9.00, 11.00, 17.00,
sobota: 18.00
(od listopada do marca 17.00)

Msze św. w tygodniu:
7.00 i 18.00
(od listopada do marca 17.00)
Przejdź do treści

Menu główne:

Wspólnoty parafialne      Apostolat Maryjny jest ruchem religijnym powstałym w 1980 roku z okazji 150 rocznicy objawień Matki Bożej św. Katarzynie Laboure. Nawiązuje on do działalności Stowarzyszenia Cudownego Medalika. Cel Apostolatu jest potrójny:
•pogłębianie i kultu Niepokalanej przez życie autentycznie chrześcijańskie,
•oddziaływanie na ludzi zaniedbanych, obojętnych i zagrożonych religijnie, zwłaszcza znajdujących się u kresu życia,
•szerzenie braterskiej miłości i likwidowanie obojętności, niechęci i niezgody w środowisku rodzinnym i sąsiedzkim.

Członkiem Apostolatu staje się każdy przyjmujący Cudowny Medalik i tym samym zobowiązany do okazywania czci Niepokalanej Maryi i rozpowszechnianie tej czci
wśród otoczenia. W naszej parafii wspólnota Apostolatu Maryjnego  licząca obecnie 17 osób – istnieje od 8 grudnia 2005 roku. Jej duchowym opiekunem jest Ks. Wikary, natomiast przewodniczącą została wybrana pani Ilona Burdzik, zastępcą przewodniczącej pani Halina Jokiel, a skarbnikiem pani Janina Marcol.

      Spotkania formacyjne odbywają się w każdy I czwartek miesiąca po Mszy Świętej wieczornej w Domu Parafialnym. Każde spotkanie rozpoczyna się od śpiewu Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP, następnie ma miejsce rozważanie Pisma Świętego oraz spojrzenie przez konkretny temat formacyjny na Maryję. Każde spotkanie to również okazja do podzielenia się własnymi doświadczeniami i spostrzeżeniami oraz przekazanie informacji organizacyjnych wspólnoty. Nieodłącznym elementem formacji jest wspólne pielgrzymowanie min. w maju 2006 roku pielgrzymowaliśmy do Czernej, Alwernii i Łagiewnik oraz w październiku 2006 roku do takich miejsc jak: Częstochowa, Gidle i Leśniów.

      23 maja 2007 r pielgrzymowaliśmy do saktuarium Matki Boskiej Fatimskiej w Zakopanym  - na Krzeptówkach, do kościoła Cudownego Medalika w Olczy i sanktuarium Pani Podhala – Ludźmierza

44-338 Jastrzębie-Zdrój Moszczenica Śl.
ul. Kościelna 3
Tel. (32) 47 36 187
E-mail: par.moszczenica.sl@katowice.opoka.org.pl
Ks proboszcz: Andrzej Drabik
Ks wikariusz: Tomasz Marecik
Ks proboszcz: Andrzej Drabik
Ks wikariusz: Tomasz Maciąg
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego