Apostolat Maryjny - Parafia Matki Bożej Różańcowej w Moszczenicy Śląskiej

Przejdź do treści
O Parafii > Grupy
.

Apostolat Maryjny jest ruchem religijnym powstałym w 1980 roku z okazji 150 rocznicy objawień Matki Bożej św. Katarzynie Laboure. Nawiązuje on do działalności Stowarzyszenia Cudownego Medalika. Cel Apostolatu jest potrójny:

•pogłębianie kultu Niepokalanej przez życie autentycznie chrześcijańskie,
•oddziaływanie na ludzi zaniedbanych, obojętnych i zagrożonych religijnie, zwłaszcza znajdujących się u kresu życia,

•szerzenie braterskiej miłości i likwidowanie obojętności, niechęci i niezgody w środowisku rodzinnym i sąsiedzkim.


Członkiem Apostolatu staje się każdy przyjmujący Cudowny Medalik i tym samym zobowiązany jest do okazywania czci Niepokalanej Maryi i rozpowszechnianie tej czci wśród otoczenia. W naszej parafii wspólnota Apostolatu Maryjnego – licząca obecnie 17 osób – istnieje od 8 grudnia 2005 roku. Jej duchowym opiekunem jest Ks. Wikary, natomiast przewodniczącą pani Ilona Burdzik.


Spotkania formacyjne odbywają się w każdy I czwartek miesiąca po Mszy Świętej wieczornej w Domu Parafialnym. Każde spotkanie rozpoczyna się od śpiewu Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP. Następnie ma miejsce rozważanie Pisma Świętego oraz spojrzenie przez konkretny temat formacyjny na Maryję. Każde spotkanie to również okazja do podzielenia się własnymi doświadczeniami i spostrzeżeniami oraz przekazanie informacji organizacyjnych wspólnocie. Nieodłącznym elementem formacji jest wspólne pielgrzymowanie min. w maju 2006 roku pielgrzymowaliśmy do Czernej, Alwernii i Łagiewnik oraz w październiku 2006 roku do takich miejsc, jak: Częstochowa, Gidle i Leśniów.


23 maja 2007 r pielgrzymowaliśmy do sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej w Zakopanym - na Krzeptówkach, do kościoła Cudownego Medalika w Olczy i sanktuarium Pani Podhala – Ludźmierza.

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Różańcowej
ul. Kościelna 3
44-338 Jastrzębie-Zdrój, Moszczenica Śl.
tel. (32) 47 36 187
e-mail: par.moszczenica.sl@katowice.opoka.org.pl
KONTO: 35 1560 1094 0000 9050 0005 1677
Delegat ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży
Ks. Łukasz Płaszewski
Kuria Metropolitalna
ul. Jordana 39 (wejście od ul. Wita Stwosza 16, poziom -1)
40-043 Katowice
kom.: +48 519 318 959
e-mail: delegat.dm@katowicka.pl
Wróć do spisu treści