Ministranci - Parafia Matki Bożej Różańcowej w Moszczenicy Śląskiej

Msze św. niedzielne:
7.00, 9.00, 11.00, 17.00,
sobota: 18.00
(od listopada do marca 17.00)

Msze św. w tygodniu:
7.00 i 18.00
(od listopada do marca 17.00)
Przejdź do treści

Menu główne:

Wspólnoty parafialneKonstytucja o liturgii świętej mówi: "Ministranci (...) również spełniają prawdziwą funkcję liturgiczną.
Niech więc wykonują swój urząd z tak szczerą pobożnością i dokładnością, jak to przystoi wzniosłej posłudze i odpowiada słusznym wymaganiom Ludu Bożego"(KL 29).

Wynika z tego, iż ministranci nie są tylko "ozdobą ołtarza" czy "uroczystą oprawą świąt". Nie chodzi też o to, aby ładnie wyglądali w swoich świeżo upranych i wyprasowanych albach lub komżach. Pełnią oni ważne funkcje w liturgii parafialnej. Liturgia jest sprawą wszystkich ochrzczonych, nie tylko kapłanów. Ministranci pełnią służbę przy ołtarzu w zastępstwie całej parafii. W zastępstwie wszystkich przynoszą dary eucharystyczne. Są symbolem ludu Bożego - oni są ludem!

Aby zostać ministrantem w parafii pw. M.B. Różańcowej należy wpierw przejść rok próbny jako kandydat. Do grona kandydatów, jak i ministrantów (także lektorów) jest się uroczyście przyjmowanym przez księdza proboszcza podczas uroczystej Mszy św. ku czci św. Tarsycjusza,
która ma miejsce po 20 listopada każdego roku.

Czy łatwo być ministrantem? Trzeba wielkiej wytrwałości oraz być otwartym na głos
Boga i człowieka. W naszej parafii istnieją trzy grupy wiekowe: kandydaci, ministranci młodsi
(do ukończenia gimnazjum) oraz starsi. Wszyscy mają swoje odrębne spotkania formacyjne. Ministranci starsi oraz animatorzy w porze zimowej mają je "przy kominku"

44-338 Jastrzębie-Zdrój Moszczenica Śl.
ul. Kościelna 3
Tel. (32) 47 36 187
E-mail: par.moszczenica.sl@katowice.opoka.org.pl
Ks proboszcz: Andrzej Drabik
Ks wikariusz: Tomasz Marecik
Ks proboszcz: Andrzej Drabik
Ks wikariusz: Tomasz Maciąg
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego