Ogłoszenia - Parafia Matki Bożej Różańcowej w Moszczenicy Śląskiej

Msze św. niedzielne:
7.00, 9.00, 11.00, 17.00,
sobota: 18.00
(od listopada do marca 17.00)

Msze św. w tygodniu:
7.00 i 18.00
(od listopada do marca 17.00)
Przejdź do treści

Menu główne:

 
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 
XX NIEDZIELA ZWYKŁA - 19. 08. 2018 R.

 
 
Eucharystia dla każdego ucznia Chrystusa winna być ze wszech miar czasem szczególnym. W niej bowiem spotykamy się z samym Bogiem. Jezus jest obecny przede wszystkim w swoim Ciele i Krwi, którymi pragnie nas karmić, jest obecny pośród nas, bo gdzie dwaj albo trzej zebrani są w imię Jego, tam On jest pośród nich. Chrystus przychodzi do nas w znakach liturgicznych, przychodzi darząc nas łaską Ducha Świętego. On przychodzi do nas także w Kapłanie, który sprawuje sakramenty. Chrystus jest obecny pośród nas, by nas napełniać sobą - swoją mocą, by nas uzdalniać do chrześcijańskiego życia. Chciejmy dziękować Mu za dar Jego obecności, za Jego łaskę, którą nas darzy.
Łączymy się także dzisiaj w modlitwie z pielgrzymami do piekarskiego sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej, prosząc o dobre owoce tego pielgrzymowania.
 
W naszej Wspólnocie witamy Ks. Andrzeja Niedzielskiego ze Lwowa, który wygłosi słowo Boże i zbierze ofiary na budujący się tam kościół pod wezwaniem św. Michała.

 
1. Kolekta w dzisiejszą niedzielę jest przeznaczona na budujący się kościół pod wezwaniem św. Michała we Lwowie. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne słowa „Bóg zapłać”.

2. Dzieci pozostające w parafii w czasie wakacji zapraszamy w tygodniu na Mszę św. wakacyjną w czwartek o g. 8.00. Dzieci tradycyjnie otrzymują obrazek uczestnictwa w Mszy św. wakacyjnej.

3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:
  - w poniedziałek- wspomnienie św. Bernarda, opata i dK;
  - we wtorek- wspomnienie św. Piusa X, papieża;
  - środę - wspomnienie NMP, Królowej;
  - w piątek - święto św. Bartłomieja, apostoła.

4. Zwracamy uwagę, że Msze święte niedzielne w lipcu i sierpniu są sprawowane tylko w godzinach dopołudniowych tj. o g. 7.00, 9.00 i 11.00. Nie ma Mszy św. o g. 17.00.
W tygodniu Msze św. w okresie wakacyjnym są sprawowane:
- w poniedziałki, środy, piątki i soboty o g. 18.00
- we wtorki o g. 7.00.
- w czwartki o g. 8.00.
Okazja do sakramentu pokuty przynajmniej kwadrans przed Mszą św.

5. KANCELARIA PARAFIALNA w okresie wakacyjnym czynna w tygodniu we wtorki i czwartki bezpośrednio po Mszy św. porannej oraz w środy i piątki od g. 16.00 - 17.30
/z wyjątkiem I piątku od g. 16.00 - 17.00/

6. W  piątek nauka dla rodziców i chrzestnych o g. 18.45 w Domu Parafialnym.

7. W przyszłą niedzielę pragniemy Bogu podziękować za tegoroczne plony ziemi. Nasze dziękczynne „Te Deum laudamus” chcemy wyśpiewać Bogu na Mszy św. o g. 9.00. Zapraszamy do wspólnego dziękczynienia. Jak co roku pragniemy też udekorować ołtarz tegorocznymi plonami i wieńcem dożynkowym. Dary - plony naszych pół i ogrodów - można składać do soboty rana w zakrystii lub na probostwie.

 
8. Rada Sołecka w Moszczenicy Śl. w niedzielę 26 sierpnia zaprasza na Uroczystości Dożynkowe, które odbędą się przy Remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczenicy Śl.
Program:
15.00 - Rozpoczęcie dożynek i powitanie gości, przekazanie chleba dożynkowego.
15.10 - Koncert Orkiestry Dętej KWK „JAS-MOS”
16.30 - DANCE SHOW w wykonaniu Klubu Tańca „i” z Pawłowic
17.30 - 22.00  Zabawa taneczna z zespołem  „GEM”.
15.00 - 22.00 - ZABAWY I GRY I ZABAWY DLA DZIECI, ZJEŻDŻALNIA.

9. Msza św. w intencji tegorocznych pielgrzymów do Piekar Śląskich oraz na Górę św. Anny w przyszłą niedziele o g. 9.00.

10. W przyszłą niedzielę swoją uroczystość odpustową obchodzić będzie Wspólnota parafialna w Ruptawie. Suma odpustowa o g. 11.00.

11. Kolekta w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

44-338 Jastrzębie-Zdrój Moszczenica Śl.
ul. Kościelna 3
Tel. (32) 47 36 187
E-mail: par.moszczenica.sl@katowice.opoka.org.pl
Ks proboszcz: Andrzej Drabik
Ks wikariusz: Tomasz Marecik
Ks proboszcz: Andrzej Drabik
Ks wikariusz: Tomasz Maciąg
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego