Ogłoszenia - Parafia Matki Bożej Różańcowej w Moszczenicy Śląskiej

Msze św. niedzielne:
7.00, 9.00, 11.00, 17.00,
sobota: 18.00
(od listopada do marca 17.00)

Msze św. w tygodniu:
7.00 i 18.00
(od listopada do marca 17.00)
Przejdź do treści

Menu główne:

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 
V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 18. 03. 2018 R.
 
 
           
 
Przychodzimy do świątyni jako wspólnota Ludu Bożego. W tym świętym czasie Wielkiego Postu oczyszczamy nasze serca poprzez pokutę i umartwienie, poprzez słuchanie Bożego słowa oraz posilanie się Ciałem i Krwią Pańską. W dzisiejszej Ewangelii usłyszymy słowa, które jak apostołów, tak i nas mają przygotować na dzień Jego męki i śmierci krzyżowej, poprzez którą zawrze z Bogiem Nowe Przymierze. Otwórzmy zatem nasze serca na przemieniający dar Bożego Miłosierdzia, które każdego człowieka chce doprowadzić do radości nieba.
 
                       

 
1. Kolekta w dzisiejszą niedzielę jest przeznaczona na potrzeby archidiecezji. Za wszystkie złożone ofiary składamy serdeczne słowa „Bóg zapłać”.
 
2. Zapraszamy dziś  na nabożeństwo GORZKICH ŻALI z KAZANIEM PASYJNYM o g. 16.30.
 
3. Spotkanie modlitewno-formacyjne Rodziny Franciszkańskiej dziś w niedzielę o g. 15.30 w Domu Parafialnym.
 
4. Zwracamy uwagę, że Msza św. wieczorna w tygodniu jest sprawowana o g. 18.00.
 
5. W  poniedziałek przypada UROCZYSTOŚĆ ŚW. JÓZEFA, OBLUBIEŃCA NMP. Zapraszamy Mężów i Ojców Rodzin na Mszę św. w ich intencji o g. 7.00.
 
6. W piątek NABOŻEŃSTWO DROGI KRZYŻOWEJ bezpośrednio po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy do udziału dorosłych, młodzież i dzieci. Uczestnicząc w nabożeństwie Drogi Krzyżowej uzyskujemy odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, który możemy ofiarować za zmarłych. Zalecania za zmarłych w czasie nabożeństwa Drogi Krzyżowej można składać w zakrystii.
 
7. Naszych chorych i starszych Parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną przed świętami w sobotę 24 marca od g. 8.30. Prosimy adresy chorych zgłaszać w zakrystii do piątku.
 
8. KANCELARIA PARAFIALNA w tygodniu czynna od poniedziałku do soboty bezpośrednio po Mszy św. porannej oraz w środy i piątki od g. 16.00 - 17.30.
/za wyjątkiem I piątku miesiąca od g. 16.00 - 17.00/.
 
9. W ubiegłą niedzielę Ks. Arcybiskup ustanowił nowych nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej. Wśród nich są dwaj nasi parafianie: p. Arkadiusz Forysiuk i p. Jacek Sędek. Polecajmy ich posługę Bogu, a jednocześnie zachęcamy do skorzystania z posługi naszych szafarzy by zanosili Komunię św. do naszych chorych w domu. W tej sprawie zawsze można osobiście się zwrócić do nich.
 
10. W przyszłą niedzielę - NIEDZIELĘ PALMOWĄ - poświęcenie palm podczas wszystkich Mszy świętych.  W Niedzielę Palmową Ks. Arcybiskup zaprasza młodzież archidiecezji na spotkanie w ramach XXXIII ŚWIATOWEGO  DNIA MŁODZIEŻY do Katedry Chrystusa Króla w Katowicach na  g. 14.00.
 
11. Tradycyjna Droga Krzyżowa ulicami miasta Jastrzębie - Zdrój odbędzie się w piątek 23 marca. Początek o g. 19.00 w parafii św. Barbary i św. Józefa (Przyjaźń), a zakończenie w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Zdroju. Naszej parafii przypada niesienie krzyża od XI stacji Drogi Krzyżowej. Prosimy zabrać ze sobą świece.
 
12. W zakrystii jak i przed kościołem są do nabycia paschaliki wielkanocne w ramach Wielkanocnego Dzieła Caritas w cenie 6,00 zł.
 
13. Zwracamy uwagę, że z soboty na niedzielę ( z 24 na 25 marca ) nastąpi zmiana czasu na letni. Przesuwamy wówczas wskazówki zegarów o jedną godzinę do przodu.
 
14. W najbliższym czasie będziemy robili świąteczne i wiosenne porządki na cmentarzu. Będzie podstawiony przy dolnej bramie cmentarza dodatkowy duży kontener ( od 26 marca ). Bardzo prosimy o zadbanie o porządek.
 
15. Publiczna Szkoła Podstawowa Sióstr Salezjanek w Jastrzębiu - Zdroju ogłasza rekrutację do klasy pierwszej i czwartej na rok 2018/2019. Kontakt tel. 32/4733200. Szczegóły na plakacie.
 
16. Rekolekcje z Biblią - „Psalmy - modlitewnik Biblii” odbędą się w Domu Rekolekcyjnym w Kokoszycach w dniach 27-29 kwietnia. Rekolekcje poprowadzi Ks. Janusz Wilk. Zapisy bezpośrednio w Domu Rekolekcyjnym tel. 324561497.
 
17. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

44-338 Jastrzębie-Zdrój Moszczenica Śl.
ul. Kościelna 3
Tel. (32) 47 36 187
E-mail: par.moszczenica.sl@katowice.opoka.org.pl
Ks proboszcz: Andrzej Drabik
Ks wikariusz: Tomasz Marecik
Ks proboszcz: Andrzej Drabik
Ks wikariusz: Tomasz Maciąg
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego