Ogłoszenia - Parafia Matki Bożej Różańcowej w Moszczenicy Śląskiej

Msze św. niedzielne:
7.00, 9.00, 11.00, 17.00,
sobota: 18.00
(od listopada do marca 17.00)

Msze św. w tygodniu:
7.00 i 18.00
(od listopada do marca 17.00)
Przejdź do treści

Menu główne:

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 
I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 18. 02. 2018 R.
 
                       
 
                                  
 
                                  W Środę Popielcową Kościół rozpoczął czterdziestodniowy post. W tym dniu zostaliśmy wszyscy wezwani do wzmożonej pracy nad sobą. „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”( Mk 1,15 ) - te słowa rozbrzmiewają przez całe dzieje Kościoła, stanowiąc zachętę do ciągłego pogłębiania życia chrześcijańskiego. Każda Eucharystia jest ponowieniem zachęty Chrystusa do nawrócenia. Niech Jego przykład przeciwstawienia się pokusom umocni nas na ścieżkach rozpoczynającego się Wielkiego Postu i na drodze ku wieczności.

 
 
1. Kolekta w dzisiejszą niedzielę jest jałmużną postną. Za wszystkie złożone ofiary składamy serdeczne słowa „Bóg zapłać”.
 
2. Zapraszamy na GORZKIE ŻALE Z KAZANIEM PASYJNYM dziś o g. 16.30. Kazania pasyjne będzie głosił  w tym roku nasz ksiądz Wikariusz. Wiernych uczestniczących w niedziele WIELKIEGO POSTU we Mszy św. wieczornej zapraszamy już na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, gdyż w czasie Mszy św. już kazania nie będzie. Msza św. wieczorna o g. 17.00.
 
3. Spotkanie modlitewno-formacyjne Rodziny Franciszkańskiej dziś w niedzielę o g. 15.30 w Domu Parafialnym.
 
4. Dzisiejsza - I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - jest obchodzona jako NIEDZIELA TRZEŹWOŚCI. Przepraszając za grzechy pijaństwa podejmijmy wezwanie do trzeźwego życia. Nasze postanowienie możemy wpisać do parafialnej KSIĘGI TRZEŹWOŚCI wyłożonej na ołtarzu św. Antoniego.
 
5. Dla chrześcijanina cały OKRES WIELKIEGO POSTU to czas pokuty i umartwienia. W tym okresie zapraszamy do udziału w nabożeństwach pokutnych:
- DRODZE KRZYŻOWEJ w piątki o g. 17.30 ( bezpośrednio po Mszy św. wieczornej):                              
- GORZKICH ŻALACH Z KAZANIEM PASYJNYM  w niedziele o g. 16.30.
            Uczestnicząc w nabożeństwie Drogi Krzyżowej uzyskujemy odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, który możemy ofiarować za zmarłych. Zalecania za zmarłych w czasie nabożeństwa Drogi Krzyżowej można składać w zakrystii.
 
6. W czwartek okazja do spowiedzi dla uczniów klas V, VI i VII od g. 16.30.
 
7. W odpowiedzi na wezwanie Ojca Świętego Franciszka, piątek 23 lutego br. będzie w naszych kościołach i wspólnotach dniem modlitwy i postu w intencji pokoju w Demokratycznej Republice Konga i w Południowym Sudanie. Włączając się w to ważne i szlachetne przedsięwzięcie, zachęcamy do duchowej solidarności poprzez modlitwę i post z cierpiącymi i ofiarami wojny w tych ciężko doświadczonych krajach.  Możemy ofiarować w tej intencji nasz udział w Nabożeństwie Drogi Krzyżowej.
 
8. W piątek zapraszamy na NABOŻEŃSTWO DROGI KRZYŻOWEJ bezpośrednio po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy do udziału dorosłych, młodzież i dzieci.
 
9. W piątek nauka przed chrztami dla rodziców i chrzestnych o g. 17.45 w Domu Parafialnym.
 
10. KANCELARIA PARAFIALNA w tygodniu czynna od poniedziałku do soboty bezpośrednio po Mszy św. porannej oraz w środy i piątki od g. 15.00 - 16.30.
/za wyjątkiem I piątku miesiąca od g. 15.00 - 16.00/.
 
11. CZTERDZIESTOGODZINNE NABOŻEŃSTWO czyli trzydniową ADORACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU na początku Wielkiego Postu rozpoczniemy od przyszłej niedzieli - II Wielkiego Postu. W niedzielę adoracja Najświętszego Sakramentu pomiędzy Mszami św. dopołudniowymi.  Dalszy ciąg adoracji w poniedziałek i wtorek ( 26 i 27 lutego ).
 
12. Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego odbędzie się 21 lutego br. Od poniedziałku 19 lutego do środy 21 lutego do g. 11.00 można składać w wyznaczonym miejscu na placu kościelnym zużyty sprzęt elektryczny czy elektroniczny: komputery, monitory, drukarki, telewizory, radia, magnetofony, pralki, żelazka, odkurzacze, grzejniki, kuchenki itp. Szczegóły na ulotce wyłożonej z tyłu kościoła za ławkami. Uzyskane z tej zbiórki przychody wspierają także projekty misyjne w różnych częściach świata.
 
13. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii , zaś Panie z Zespołu Charytatywnego po Mszy św. zbiorą ofiary na Fundusz Misyjny Ad Gentes.
 

W ostatnim czasie Bóg wezwał z naszej Wspólnoty do wieczności:
10.02. - śp. Różę Ledwoń - lat 78, zam. ul. Kasztanowa 33.
Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

44-338 Jastrzębie-Zdrój Moszczenica Śl.
ul. Kościelna 3
Tel. (32) 47 36 187
E-mail: par.moszczenica.sl@katowice.opoka.org.pl
Ks proboszcz: Andrzej Drabik
Ks wikariusz: Tomasz Marecik
Ks proboszcz: Andrzej Drabik
Ks wikariusz: Tomasz Maciąg
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego