Ogłoszenia - Parafia Matki Bożej Różańcowej w Moszczenicy Śląskiej

Msze św. niedzielne:
7.00, 9.00, 11.00, 17.00,
sobota: 18.00
(od listopada do marca 17.00)

Msze św. w tygodniu:
7.00 i 18.00
(od listopada do marca 17.00)
Przejdź do treści

Menu główne:

 
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
II NIEDZIELA ADWENTU - 9. 12. 2018 R.

W Adwencie wiele razy pojawia się wezwanie do nawrócenia. Przypomni je nam również dzisiaj wielki prorok znad Jordanu, św. Jan Chrzciciel. Celem jego misji było głoszenie, że Bóg przychodzi do każdego i oczekuje, że Go przyjmiemy i uznamy za Pana i Odkupiciela. Prośmy gorąco Ducha Świętego, by nas prowadził do szczerego uznania, że Jezus jest Panem i nic nie może być ważniejsze od Niego. Niech nam pomoże prawdziwie uznać prymat Boga w naszych rodzinach.
Pamiętajmy w naszych modlitwach o Kościele na Wschodzie, wspierając również jego działalność ofiarami materialnymi.

 
1. Kolekta w dzisiejszą niedzielę jest przeznaczona na potrzeby naszego kościoła, zaś po Mszy św. Panie z Zespołu Charytatywnego zbiorą ofiary na fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Za wszystkie złożone  ofiary składamy serdeczne słowa „Bóg zapłać”.

2. Zapraszamy na NABOŻEŃSTWO ADWENTOWE o g. 16.30. Msza św. wieczorna o g. 17.00.

3. Zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci do udziału we MSZY ŚW. RORATNIEJ. Msze św. roratnie są sprawowane w poniedziałki, wtorki i środy o g. 6.45, a w czwartki i piątki o g. 17.00. W soboty adwentowe zapraszamy na Mszę św. roratnią o g. 7.00 osoby dorosłe i młodzież, którym obowiązki nie pozwalają na uczestnictwo w inne dni tygodnia. Najmłodsze dzieci zapraszamy z lampionami.

4. Spowiedź św. dla uczniów klas IV, V i VI w czwartek od g. 16.30. Zapraszamy dzieci i młodzież, a także dorosłych do skorzystania z sakramentu pokuty również w ciągu całego tygodnia przed Mszą św. roratnią.

5. Dziewczynki i chłopców, którzy pragną śpiewać w scholii parafialnej, zapraszamy na spotkanie w piątek o g. 16.00 do Domu Parafialnego.

6. Spotkanie modlitewno-formacyjne Rodziny Franciszkańskiej w przyszłą niedzielę o g. 15.30 w Domu Parafialnym.

7. W przyszłą niedzielę 16 grudnia zapraszamy na APEL JANOGÓRSKI o g. 21.00.

8. KANCELARIA PARAFIALNA czynna w tygodniu od poniedziałku do soboty bezpośrednio po Mszy św. porannej oraz w środy i piątki od g. 15.00 - 16. 30
/z wyjątkiem I piątku miesiąca od g. 15.00 - 16.00/.

9. Przypominamy o obowiązku przedłużenia rezerwacji miejsca czy też opłaty za postawiony pomnik  na naszym cmentarzu.

10. W Kancelarii Parafialnej są jeszcze przyjmowane intencje mszalne na przyszły rok ( jest jeszcze wiele wolnych intencji w ciągu całego roku ).
 
11. Kontynuujemy odwiedziny duszpasterskie Rodzin w naszej parafii. Dziś w niedzielę 9 grudnia odwiedzimy od g. 13.30 rodziny zamieszkałe:
1. ul. Wiejska 9
2. ul. Wiejska 9 A
 
12. W zakrystii są do nabycia opłatki wigilijne ( duże i małe ), a także przed kościołem i w zakrystii są do nabycia świece „Dzieła wigilijnej pomocy dzieciom” (duże i małe) ” oraz Śląski Kalendarz Katolicki (książkowy) w cenie 22,00 zł i nasz parafialny kalendarz ścienny w cenie 3,00 zł.

13. V edycja koncertu „Betlejem w Spodku” odbędzie się w czwartek 3 stycznia 2019 r. Organizatorzy zapraszają, aby nie tylko wspólnie kolędować, podzielić się opłatkiem, ale przede wszystkim wziąć udział w wyjątkowym, pełnym świątecznego ciepła wydarzeniu muzycznym. Bilety w cenie: 50 zł, 60 zł i 80 zł do nabycia w zakrystii.

14. Dzień Skupienia dla nauczycieli odbędzie się w poniedziałek 10 grudnia w Parafii NMP Matki Kościoła w Jastrzębiu-Zdroju, początek o godz. 18.45. Poprowadzi ks. Przemysław Nowak - katecheta i wikariusz parafii św. Jadwigi w Rybniku.

15. Czuwanie adwentowe dla mężczyzn z porucznikiem Karolem Cierpicą (uczestnikiem misji w Afganistanie) odbędzie się w piątek 14 grudnia od g. 20.00 w kościele Podwyższenia Krzyża św. (na Szóstce) w Jastrzębiu - Zdroju.

16. Jeszcze w dzisiejszą niedzielę można dołączyć się do szlachetnej paczki ofiarując żywność lub środki czystości, które będą wsparciem dla ubogich rodzin z Jastrzębia.  Dary można składać przy      ołtarzu św. Antoniego.

17. Kolekta w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

44-338 Jastrzębie-Zdrój Moszczenica Śl.
ul. Kościelna 3
Tel. (32) 47 36 187
E-mail: par.moszczenica.sl@katowice.opoka.org.pl
Ks proboszcz: Andrzej Drabik
Ks wikariusz: Tomasz Marecik
Ks proboszcz: Andrzej Drabik
Ks wikariusz: Tomasz Maciąg
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego