Ogłoszenia - Parafia Matki Bożej Różańcowej w Moszczenicy Śląskiej

Msze św. niedzielne:
7.00, 9.00, 11.00, 17.00,
sobota: 18.00
(od listopada do marca 17.00)

Msze św. w tygodniu:
7.00 i 18.00
(od listopada do marca 17.00)
Przejdź do treści

Menu główne:

 
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 
NIEDZIELA - ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO - 13. 01. 2019 R.

 
 
Dzisiejsza niedziela jest świętem Chrztu Pańskiego i liturgicznym zakończeniem okresu Bożego Narodzenia. „Tyś jest mój Syn umiłowany, w Tobie mam upodobanie” - te słowa usłyszymy w dzisiejszej liturgii. Msza Święta jest wydarzeniem, podczas którego doświadczamy obecności Chrystusa. Przyjęcie chrztu przez Pana Jezusa było wypełnieniem zapowiedzi Starego Testamentu i rozpoczęciem Jego publicznej działalności. Naszą obecnością w kościele wypełniamy przyrzeczenia wynikające z naszego chrztu świętego. Niech będzie to czas dziękczynienia za sakrament chrztu św., przez który zostaliśmy włączeni do wspólnoty Kościoła.

 
1. Kolekta w dzisiejszą niedzielę jest przeznaczona na potrzeby archidiecezji. Za wszystkie złożone  ofiary składamy serdeczne słowa „Bóg zapłać”.

2. Zapraszamy dziś w niedzielę na NIESZPORY KOLĘDOWE o g. 16.30. Msza św. wieczorna o g. 17.00.

3. ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO kończy w liturgii okres Bożego Narodzenia, chociaż kolędy będziemy śpiewać tradycyjnie do święta Ofiarowania Pańskiego.

4. W dzisiejszą niedzielę 13 stycznia w kościele w Połomi tradycyjny koncert kolęd w wykonaniu chórów z naszego dekanatu. Początek koncertu o g. 14.00.

5. Kontynuujemy odwiedzimy duszpasterskie rodzin naszej parafii. Plan odwiedzin znajduje się w naszej gazetce oraz w gablotce i na stronie internetowej naszej parafii. W dzisiejszą niedzielę odwiedzimy od g. 14.00 rodziny zamieszkałe:
1. ul. Skrzyszowska 1 - 23 C (numery nieparzyste)
2. ul. Skrzyszowska 8 - 32 (numery parzyste)

6. Kolęda dodatkowa dla rodzin, które nie mogły przyjąć kapłana w wyznaczonym czasie odbędzie się w niedzielę 20 stycznia od g. 14.00. Prosimy o zgłoszenia w zakrystii lub Kancelarii Parafialnej.

7. Ze względu na kolędę nie będzie w tym tygodniu Mszy św. wieczornej za wyjątkiem soboty.

8. KANCELARIA PARAFIALNA ze względu na kolędę będzie czynna w tym tygodniu od poniedziałku do soboty bezpośrednio po Mszy św. porannej oraz w piątek od g. 15.00 - 16.30.
 
9. W Kancelarii Parafialnej są jeszcze przyjmowane intencje mszalne na ten rok.

10. W środę 16 stycznia zapraszamy na APEL JASNOGÓRSKI już o g. 20.30. Apel poprzedzi występ zespołu „Spokobabki”  w skład którego wchodzą Panie z różnych parafii ( również i z naszej ) a mają siedzibę w Skrzyszowie. Czas do g. 21.00 wypełni śpiew kolęd i pieśni maryjnej. W tym nowym roku pragniemy przez przyczynę Jasnogórskiej Królowej i św. Jana Pawła II polecać nasze rodziny i Ojczyznę. Serdecznie zapraszamy.

11. W piątek rozpoczyna się TYDZIEŃ MODLITW O JEDNOŚĆ CHRZEŚCIJAN ( 18-25 stycznia ). Wraz z całym Kościołem prośmy o jedność wszystkich wyznawców Chrystusa.

12. Piątek tego tygodnia jest trzecim piątkiem miesiąca poświęconym Miłosierdziu Bożemu. KORONKĘ DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA odmówimy po Mszy św. porannej.

13. Dziewczynki i chłopców, którzy pragną śpiewać w scholii parafialnej, zapraszamy na spotkanie w piątek o g. 16.00 do Domu Parafialnego.

14. W niedzielę 20 stycznia zapraszamy na koncert orkiestry dętej KWK „Borynia” pod dyrekcją Władysława Mołdrzyka. W programie kolędy i pieśni związane z czasem bożonarodzeniowym w wykonaniu solistów. Początek koncertu o g. 18.00. Serdecznie zapraszamy.

15. Zachęcamy do przeżycia rekolekcji zamkniętych w domach rekolekcyjnych naszej archidiecezji w Brennej, Panewnikach lub Kokoszycach. Szczegółowy plan turnusów dla poszczególnych grup stanowych jest wywieszony w przedsionku naszego kościoła. Tak jak w minionym roku specjalny turnus rekolekcyjny dla naszej parafii jest zarezerwowany w Kokoszycach w dniach 1 - 4 lipca br.
 
16. Kolekta w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na potrzeby naszego kościoła.

44-338 Jastrzębie-Zdrój Moszczenica Śl.
ul. Kościelna 3
Tel. (32) 47 36 187
E-mail: par.moszczenica.sl@katowice.opoka.org.pl
Ks proboszcz: Andrzej Drabik
Ks wikariusz: Tomasz Marecik
Ks proboszcz: Andrzej Drabik
Ks wikariusz: Tomasz Maciąg
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego